Home / Ceramic Capacitors / VJ0805D681JXXQJHT
VJ0805D681JXXQJHT
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0805D681JXXQJHT
Description:
CAP CER 680PF 25V C0G/NP0 0805
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1800
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Vitramon
Series VJ HIFREQ HT
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 680 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 200°C