VJ0805D750FLCAC
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0805D750FLCAC
Description:
CAP CER 75PF 200V C0G/NP0 0805
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 75 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number VJ0805
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C