VM3JB33R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
VM3JB33R0
Description:
RES 33 OHM 5% 3W RADIAL
Tolerance ±5%
Resistance 33 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Radial
Product Status Active
Size / Dimension 0.492" L x 0.335" W (12.50mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±300ppm/°C