
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VR25000002703JR500
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 270 KOHM 1/4W 5% AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.25555
2.5555
25
0.18886
4.7215
50
0.13927
6.9635
100
0.102315
10.2315
250
0.084512
21.128
500
0.069673
34.8365
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | VR25 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Automotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 270 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |