
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VR37000001503JR500
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 150 KOHM 1/2W 5% AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.36955
3.6955
25
0.2812
7.03
50
0.20881
10.4405
100
0.15523
15.523
250
0.131176
32.794
500
0.112442
56.221
1000
0.085662
85.662
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | VR37 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Automotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 150 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |