
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VR37000004704FR500
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 4.7 MOHM 1% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.57
0.57
10
0.437
4.37
25
0.3325
8.3125
50
0.247
12.35
100
0.183635
18.3635
250
0.155154
38.7885
500
0.132981
66.4905
1000
0.101327
101.327
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | VR37 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Automotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 4.7 MOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |