
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
VS-19TQ015S-M3
Manufacturer:
Package:
TO-263AB (D²PAK)
Batch:
-
Description:
DIODE SCHOTTKY 15V 19A TO263AB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4535
1.4535
10
1.3053
13.053
100
1.049085
104.9085
500
0.861897
430.9485
1000
0.714144
714.144
2000
0.664896
1329.792
5000
0.640262
3201.31
10000
0.615638
6156.38
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 19TQ015 |
| Capacitance @ Vr, F | 2000pF @ 5V, 1MHz |
| Supplier Device Package | TO-263AB (D²PAK) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10.5 mA @ 15 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 15 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 19A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 360 mV @ 19 A |