VS1RP5CV10Q-64640
Banner Engineering Corporation
Product No:
VS1RP5CV10Q-64640
Description:
VS1RP5CV10Q-64640 30IN PICO 3 PI
Cable Length -
Light Source Red (630nm)
Adjustment Type -
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method -
Ingress Protection NEMA 3 IEC, IP54
Output Configuration PNP - Dark-ON
Operating Temperature -20°C ~ 55°C