
KEMET
Product No:
VS20K123B320AA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 510V 12KA DISC 22.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8715
1.8715
10
1.6777
16.777
25
1.58308
39.577
100
1.348905
134.8905
250
1.26654
316.635
500
1.108232
554.116
1000
0.918242
918.242
2500
0.854914
2137.285
5000
0.823251
4116.255
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Energy | 420J |
| Series | VS |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 22.50mm |
| Product Status | Not For New Designs |
| Current - Surge | 12 kA |
| Maximum AC Volts | 320 V |
| Maximum DC Volts | 420 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | VS20K |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Typ) | 510 V |
| Capacitance @ Frequency | 800 pF @ 1 kHz |