VS2AN5CV15
Banner Engineering Corporation
Product No:
VS2AN5CV15
Description:
VS2 SERIES: CONVERGENT; FOCAL PO
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Red (660nm)
Response Time 500µs, 1ms
Adjustment Type -
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6, IEC IP67
Output Configuration NPN - Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 55°C