VS2AN5CV30Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
VS2AN5CV30Q
Description:
VS2 SERIES: CONVERGENTRANGE:
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Box
Cable Length -
Light Source Red (660nm)
Response Time 1ms
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number VS2AN5
Output Configuration NPN - Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 55°C