VS2AP5CV30Q5
Banner Engineering Corporation
Product No:
VS2AP5CV30Q5
Description:
VS2AP5CV30Q5 CONVERGENT PNP 4-PI
Package Box
Cable Length -
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6, IEC IP67
Output Configuration PNP - Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 55°C