VS8ANFF15Q3
Banner Engineering Corporation
Product No:
VS8ANFF15Q3
Description:
VS8 SERIES: FIXED FIELD; RANGE:
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series VS8
Package Box
Cable Length -
Light Source Red (650nm)
Response Time 500µs
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection IP67
Output Configuration NPN - Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 60°C