VS8ANFF50BQ3
Banner Engineering Corporation
Product No:
VS8ANFF50BQ3
Description:
VS8 SERIES: BLUE LED FIXED FIELD
Cable Length -
Light Source Blue (450nm)
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Output Configuration NPN - Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 60°C