VSM-2M5APD20-Q3
Banner Engineering Corporation
Product No:
VSM-2M5APD20-Q3
Description:
VSM-2 SERIES: 5 MM THREADED BARR
Package Box
Cable Length -
Product Status Active
Sensing Method Diffuse
Adjustment Type -
Sensing Distance 0.787" (20mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection IP67
Output Configuration PNP - Light-ON
Operating Temperature -25°C ~ 65°C