VSM-2M5APD20-Q7
Banner Engineering Corporation
Product No:
VSM-2M5APD20-Q7
Description:
VSM-2 SERIES: 5 MM THREADED BARR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 9
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Box
Cable Length -
Product Status Active
Sensing Method Diffuse
Adjustment Type -
Sensing Distance 0.787" (20mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection IEC IP67
Base Product Number VSM-2M5
Output Configuration PNP - Light-ON
Operating Temperature -25°C ~ 65°C