VSM-2M5APD50-Q7
Banner Engineering Corporation
Product No:
VSM-2M5APD50-Q7
Description:
VSM-2 SERIES: 5 MM THREADED BARR
Package Box
Cable Length -
Light Source Red LED
Response Time 500µs
Product Status Active
Sensing Method Diffuse
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection IP67
Output Configuration PNP - Light-ON
Operating Temperature -25°C ~ 65°C