VSM-2M5RNR500-Q7
Banner Engineering Corporation
Product No:
VSM-2M5RNR500-Q7
Description:
VSM-2 SERIES: 5 MM THREADED BARR
Package Box
Cable Length -
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Adjustment Type -
Sensing Distance 19.685" (500mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection IP67
Output Configuration NPN - Dark-ON
Operating Temperature -25°C ~ 65°C