VSM-2S4AND50-Q3
Banner Engineering Corporation
Product No:
VSM-2S4AND50-Q3
Description:
VSM-2 SERIES: 4 MM SMOOTH BARREL
Product Status Active
Sensing Method Diffuse
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection IP67
Output Configuration NPN - Light-ON
Operating Temperature -25°C ~ 65°C