VSM4AP6CV10
Banner Engineering Corporation
Product No:
VSM4AP6CV10
Description:
VSM SERIES: 4 MM SMOOTH BARREL D
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series VSM
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared
Response Time 2.5ms
Product Status Obsolete
Sensing Method Diffuse
Adjustment Type -
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67
Output Configuration PNP - Light-ON
Operating Temperature 0°C ~ 55°C