W10L0C-P06LCC0-4200
ODU
Product No:
W10L0C-P06LCC0-4200
Description:
ODU MINI-SNAP RT. ANGLE PLUG, ST
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.118" ~ 0.165" (3.00mm ~ 4.20mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number W10L0C-P
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C