W11K0C-P06MFG0-6000
ODU
Product No:
W11K0C-P06MFG0-6000
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, R/A, SZ 1, S
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 333V
Base Product Number W11K0C-P
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C