W11K0C-P08MFG0-6500
ODU
Product No:
W11K0C-P08MFG0-6500
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, R/A, SZ 1, S
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number W11K0C-P
Number of Positions 8
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C