W11L0C-PD8MCD0-7700
ODU
Product No:
W11L0C-PD8MCD0-7700
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.276" ~ 0.303" (7.00mm ~ 7.70mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 8
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 6A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C