W12L0C-P02MTS0-5200
ODU
Product No:
W12L0C-P02MTS0-5200
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
Orientation 0
Termination Solder Cup
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 24A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C