W12L0C-P26MCC0-9200
ODU
Product No:
W12L0C-P26MCC0-9200
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
Orientation 0
Termination Solder Cup
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.315" ~ 0.362" (8.00mm ~ 9.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 26
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C