W12L0C-PD8MJG0-8200
ODU
Product No:
W12L0C-PD8MJG0-8200
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES L RIGHT-ANG
Orientation 0
Termination Solder Cup
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.276" ~ 0.323" (7.00mm ~ 8.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 8
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C