W20L0C-P06MCC0-520S
ODU
Product No:
W20L0C-P06MCC0-520S
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
Package Bulk
Features Backshell, Strain Relief
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number W20L0C-P
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C