W21F1C-P05MJG0-550S
ODU
Product No:
W21F1C-P05MJG0-550S
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.197" ~ 0.217" (5.00mm ~ 5.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 450V
Base Product Number W21F1C-P
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C