W21KAC-P16MCC0-650S
ODU
Product No:
W21KAC-P16MCC0-650S
Description:
ODU MINI-SNAP RT. ANGLE PLUG, ST
Color Silver
Series ODU MINI-SNAP® K
Package Bulk
Features Backshell, Strain Relief
Shielding Shielded
Orientation A
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 200V
Primary Material Metal
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Base Product Number W21KAC-P
Number of Positions 16
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C