W21L0C-P06MFG0-720S
ODU
Product No:
W21L0C-P06MFG0-720S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, R/A, SZ 1, S
Color Silver
Series ODU MINI-SNAP® L
Package Bulk
Features Backshell, Strain Relief
Shielding Unshielded
Orientation 0
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.236" ~ 0.283" (6.00mm ~ 7.20mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 333V
Primary Material Metal
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number W21L0C-P
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C