W21L0C-PD8MCD0-770S
ODU
Product No:
W21L0C-PD8MCD0-770S
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.276" ~ 0.303" (7.00mm ~ 7.70mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 8
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C