W22L0C-P02MTQ0-920S
ODU
Product No:
W22L0C-P02MTQ0-920S
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES L RIGHT-ANG
Package Bulk
Features Backshell
Shielding Shielded
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.315" ~ 0.362" (8.00mm ~ 9.20mm)
Product Status Active
Shell Material Copper Alloy
Voltage Rating -
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Copper Alloy
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 24A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C