W22L0C-P04MPH0-720S
ODU
Product No:
W22L0C-P04MPH0-720S
Description:
ODU MINI-SNAP RT. ANGLE PLUG, ST
Package Bulk
Features Backshell, Strain Relief
Shielding Unshielded
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.236" ~ 0.283" (6.00mm ~ 7.20mm)
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating 650V
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number W22L0C-P
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C