W22L0C-P06MPH0-720S
ODU
Product No:
W22L0C-P06MPH0-720S
Description:
ODU MINI-SNAP RT. ANGLE PLUG, ST
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.236" ~ 0.283" (6.00mm ~ 7.20mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 500V
Base Product Number W22L0C-P
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C