W22L0C-P06MPH0-820S
ODU
Product No:
W22L0C-P06MPH0-820S
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES L RIGHT-ANG
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.276" ~ 0.323" (7.00mm ~ 8.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C