W22L0C-P12MFG0-920S
ODU
Product No:
W22L0C-P12MFG0-920S
Description:
ODU MINI-SNAP RT. ANGLE PLUG, ST
Package Bulk
Features Backshell, Strain Relief
Shielding Unshielded
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.315" ~ 0.362" (8.00mm ~ 9.20mm)
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating 400V
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number W22L0C-P
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C