W22L0C-P12PFG0-620S
ODU
Product No:
W22L0C-P12PFG0-620S
Orientation 0
Termination Crimp
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.197" ~ 0.244" (5.00mm ~ 6.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C