W22L0C-P19MFG0-920S
ODU
Product No:
W22L0C-P19MFG0-920S
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.315" ~ 0.362" (8.00mm ~ 9.20mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number W22L0C-P
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C