W31B0C-P08MFD0-4000
ODU
Product No:
W31B0C-P08MFD0-4000
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 333V
Base Product Number W31B0C-P
Number of Positions 8
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 6A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C