W31B0C-P08MFG0-7000
ODU
Product No:
W31B0C-P08MFG0-7000
Description:
ODU MINI-SNAP RT. ANGLE PLUG, ST
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.256" ~ 0.276" (6.50mm ~ 7.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number W31B0C-P
Number of Positions 8
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C