W31B0C-P16LCC0-5000
ODU
Product No:
W31B0C-P16LCC0-5000
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number W31B0C-P
Number of Positions 16
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C