W3L14C225KAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
W3L14C225KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 2.2UF 4V X7R 0612
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series IDC, W
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low ESL (Multi-Terminal)
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Applications Bypass, Decoupling
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C