
Vishay Dale
Product No:
WFMB2010R2500FEA
Manufacturer:
Package:
2010
Batch:
-
Description:
RES 0.25 OHM 2.0 W 1% 2010 SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2635
1.2635
10
1.1153
11.153
25
1.02562
25.6405
50
0.93556
46.778
100
0.80959
80.959
250
0.683658
170.9145
500
0.5757
287.85
1000
0.478553
478.553
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WFM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 250 mOhms |
| Composition | Metal Film |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2010 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |