
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
WR506170A2202J5100
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 22K OHM 5% 3W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.817
0.817
10
0.70775
7.0775
25
0.62168
15.542
50
0.5681
28.405
100
0.49305
49.305
250
0.428716
107.179
500
0.355832
177.916
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | WR5 |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 22 kOhms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |