
Vishay Dale
Product No:
WSC00021R000FEA
Manufacturer:
Package:
4527
Batch:
-
Description:
RES 1 OHM 1% 2W 4527
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.748
1.748
10
1.54755
15.4755
25
1.43488
35.872
50
1.35052
67.526
100
1.1818
118.18
250
1.012928
253.232
500
0.844113
422.0565
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 1 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | 4527 J-Lead |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.177" (4.49mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 4527 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |