
Vishay Dale
Product No:
WSC01/22R000FEA
Manufacturer:
Package:
2012
Batch:
-
Description:
RES SMD 2 OHM 1% 1/2W 2012
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.425
1.425
10
1.2654
12.654
25
1.16356
29.089
50
1.06153
53.0765
100
0.918555
91.8555
250
0.775694
193.9235
500
0.65322
326.61
1000
0.542992
542.992
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 2 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | 2012 J-Lead |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.111" (2.82mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2012 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |