
Vishay Dale
Product No:
WSC2515100R0FEA
Manufacturer:
Package:
2515
Batch:
-
Description:
RES SMD 100 OHM 1% 1W 2515
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.463
1.463
10
1.2996
12.996
25
1.1951
29.8775
50
1.09022
54.511
100
0.943445
94.3445
250
0.79667
199.1675
500
0.67089
335.445
1000
0.557669
557.669
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2515 J-Lead |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.150" W (6.35mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.125" (3.17mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2515 |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |