
Vishay Dale
Product No:
WSC251550R00FEK
Manufacturer:
Package:
2515
Batch:
-
Description:
RES 50 OHM 1% 1W 2515
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9855
1.9855
10
1.76035
17.6035
25
1.6321
40.8025
50
1.53596
76.798
100
1.343965
134.3965
250
1.15197
287.9925
500
0.959975
479.9875
1000
0.831982
831.982
5000
0.806379
4031.895
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSC |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 50 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2515 J-Lead |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.150" W (6.35mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.125" (3.17mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2515 |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |