
Vishay Dale
Product No:
WSC25155R000FEA
Manufacturer:
Package:
2515
Batch:
-
Description:
RES SMD 5 OHM 1% 1W 2515
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.121
1.121
10
0.9918
9.918
25
0.912
22.8
50
0.83201
41.6005
100
0.720005
72.0005
250
0.608
152
500
0.511993
255.9965
1000
0.42559
425.59
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 5 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2515 J-Lead |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.150" W (6.35mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.125" (3.17mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2515 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |